novinka

Monarch M5 12x42 ED

kod zboží: BAA912YA
Zcela nová modelová řada Monarch M5 ED je přímým nástupcem osvědčených dalekohledů Monarch 5. M5 ED přináší několik vítaných vylepšení a nastavuje tak nový standard ve své kategorii.
Zobrazit celý popis

Skladem poslední kus, již zítra u Vás.

10 190 Kč

- +

Popis produktu

MONARCH M5 ED je novinkou v sortimentu Nikon Sport Optics uvedenou na konci září 2021. M5 ED nahrazuje osvědčené dalekohledy Nikon Monarch 5 uvedené na trh v roce 2013, které budou nadále dostupné již jen s objektivy 56mm. Nové M5 ED mají zcela přepracovaný design i optickou soustavu a nejedná se tak o pouhý „facelift“ starších Monarch 5.
 
M5 ED je dostupný ve třech zvětšeních s průměrem objektivu 42mm. V nabídce jsou tedy po vzoru Monarch 5 parametry 8x42, 10x42 a 12x42. Jejich využití bude tedy, jak je u těchto typů obvyklé, zejména v turistice, ornitologii či denním lovu. Větší typy s objektivy 56mm tak zůstávají dostupné v původní řadě Monarch 5 ED.
 
Dalekohledy MONARCH M5 ED jsou odolné, vodotěsné do hloubky jednoho metru po dobu 10 minut a rovněž odolné proti zamlžování. Otočné a posuvné gumové očnice s nastavením opatřeným záskoky umožňují snadné umístění oka do optimální pozice výstupní pupily. M5 ED se dodávají rovněž včetně praktických sklopných krytek objektivů, které zaručují, že při použití dalekohledu v terénu nikdy nepřijdete o ochranu objektivů.
 
Přestože jsou kompaktní a lehké, lze modely MONARCH M5 ED rovněž upevnit na stativ pro uvolnění rukou uživatelů. To je praktické zejména při zaujímání dlouhodobých statických pozic, například v úkrytu při čekání na letmé spatření vzácného ptáka.
 
MONARCH M5 8x42 ED je využitelný nejen na turistiku a ornitologii, ale také pro lovecké účely. Lovci ocení poměrně vysokou světelnost (výstupní pupila 5.3mm) ukrytou v kompaktním binokuláru a to díky špičkovému ED sklu s velkou propustností světla. Tento parametr je oblíben i u většiny turistů, protože poskytuje širší zorné pole než modely s větším přiblížením (10x a 12x). Další výhodou dalekohledu s přiblížením 8x je klidnější obraz bez projevů třesu rukou, proto je doporučován i starším uživatelům.
 
 
MONARCH M5 10x42 ED je univerzální dalekohled zejména pro turistiku a ornitologii. Kompaktní triedr s rozumným poměrem zvětšení/průměr objektivů, je šikovným průvodcem na toulkách přírodou. Obraz ostrý až do krajů zorného pole a věrné barevné podání nadchne při pozorování krajiny, ptactva a zvěře.
 
 
MONARCH M5 12x42 ED je kompaktní dalekohled s velkým přiblížením. Poskytne sice menší zorné pole než stejné modely s menším přiblížením (8x a 10x), ale nabídne více detailů při pozorování vzdálenějších cílů. Dvanáctinásobné zvětšení ocení nejen turisté při sledování otevřené krajiny, ale rovněž ornitologové při určování ptactva. Myslivci využijí tento "kompakt" za dobrých světelných podmínek při tzv. šoulačce na obeznání vysoké zvěře.
 
Klíčové vlastnosti:
 
  • vysoký kontrast a rozlišení realizované ED skly - korekce chromatické aberace, která se projevuje barevnými obrysy při pozorování kontrastních scén
  • brilantní a čisté zorné pole díky vícenásobným antireflexním vrstvám na všech čočkách a hranolech
  • dielektrické vysoce reflexní vrstvy a fázové vrstvy na všech plochách střechových hranolů
  • vysoký jas, kontrast a přirozené barevné podání
  • vodotěsná konstrukce a plnění dusíkem umožňuje používání za všech klimatických podmínek bez rizika vnitřního zamlžení či vniku nežádoucích nečistot
  • otočné a výsuvné gumové očnice a velkorysé předsunutí výstupní pupily zaručují rychlé umístění očí do správné pozice (i pro uživatele s brýlemi) a rychlé vyhledání cíle
  • gumové výklopné krytky jsou uchyceny přímo na těle dalekohledu a nehrozí tak jejich ztráta
  • součástí je kvalitní, široký popruh s výplní pro pohodlné nošení, textilní brašna a krytky okulárů a objektivů

Hodnocení redakce

90 %

Parametry

Značka: NIKON

Objednací číslo: BAA912YA

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 12x

Průměr objektivu (mm): 42

Průměr výstupní pupily (mm): 3.5

Předsunutí výstupní pupily (mm): 15.1

Šířka zorného pole (m/1000m): 89

Úhel zorného pole (reálný): 5.1°

Úhel zorného pole (zdánlivý): 56.2°

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 2.5

Nastavení rozteče okulárů (mm): 56-72

Relativní světelnost: 12.3

Index stmívání: 22.44

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Ochranné vrstvy povrchu okulárů: ne

Fázové vrstvy: ano

Stativ: lze připojit pomocí volitelného adaptéru

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem/argonem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Rozměry (mm): 145x129x54

Hmotnost (g): 640

Dodáván včetně: popruh, brašna,krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty