novinka

Monarch HG 10x42

kod zboží: BAA794SA

Nikon Monarch HG je špičková modelová řada, která nabízí nejvyšší standard optického výkonu a dílenského zpracování. Precizní hořčíkové tělo a ED optika jej řadí k nejlepším dalekohledům na trhu.


Zobrazit celý popis

Skladem poslední kus, již od 24.6 u Vás.

28 990 Kč

- +

Popis produktu

Dalekohledy Nikon MONARCH HG představují vrchol v nabídce binokulárních dalekohledů Nikon SportOptics. Jde o profesionálně zpracované dalekohledy s výtečným dílenským zpracováním a důrazem na vysokou kvalitu optické části. K výrobě jsou použity hodnotné materiály, dalekohledy proto budí dojem výrazně dražšího, až luxusního zpracování. Pro široké spektrum použití je tato řada dostupná ve dvou velikostech - s objektivy 30mm a 42mm, vždy se zvětšením 8x nebo 10x. Modelová řada Monarch HG je vyráběna v centrále Nikonu v Japonsku.

Field flattener je speciální optický člen, který slouží ke korekci zklenutí pole. Jedná se první použití této špičkové technologie u binokulárních dalekohledů Nikon. Díky této "vychytávce" poskytují všechny dalekohledy ze série HG skvělou kresbu, ostrost a kontrast i v krajích zorného pole. U širokoúhlých dalekohledů je pak zásadní eliminace soudkovitého zkreslení - svislice (např. stromy) díky tomu nejsou v krajích prohnuty "do luku".

Fluoridové optické sklo ED (Extra-low Dispersion) má velmi nízkou disperzi (rozklad světla), která se u běžných dalekohledů projevuje zkreslením v podobě rozkladu světla na barevné složky (disperze je způsobená lomem světla, kdy při každém lomu dojde k nepatrné odchylce dráhy jednotlivých vlnových délek). V důsledku potlačení této vady je obraz velmi věrný a má také vysoké rozlišení za všech světelných podmínek. Na střechových hranolech jsou navíc použity vícenásobné dielektrické vrstvy zvyšující odraznost. Díky tomu lze dosáhnout výjimečně jasného zorného pole až do 92% nebo vyšší propustnosti světla. 
Vnější plochy optických členů jsou ošetřeny voděodpudivou vrstvou (Oil-Phobic Coating), která odpuzuje nejen vodu, ale i mastnotu a nečistoty, čímž usnadňuje čištění a prodlužuje životnost antireflexních vrstev.

Tělo dalekohledů je vyrobeno z magnézia
, které vykazuje vysokou odolnost, jak proti mechanickému poškození, tak proti teplotním výkyvům a to vše při hmotnosti nižší než hliník. Všechny pohyblivé díly, jako ostřící šroub či očnice jsou vyrobeny z kovu a mají tak výrazně delší životnost než u plastových komponent levnějších přístrojů. Dalekohledy jsou samozřejmě vodotěsné (do hloubky 5m po dobu 10minut) a plněné dusíkem proti vniku vlhkosti a nečistot. Zamlžování vnitřních částí optického systému je zamezeno i v prostředích s nízkým tlakem vzduchu až do ekvivalentu nadmořské výšky 5 000 m.n.m., Monarch HG proto obstojí i v extrémních podmínkách, např. při vysokohorské turistice.

 • Špičkový dalekohled pro turistiku, myslivost a pozorování přírody - všechny pohyblivé komponenty jsou vyrobeny z kovu pro dlouhou a bezchybnou funkčnost
 • Zcela nová optická kostrukce s korekcí zklenutí pole (field flattener)
 • Extrémní světelná propustnost 92% řadí HG mezi nejvýkonnější dalekohledy na trhu
 • Vyšší třída optického skla - BaK4 a výkonné FMC antireflexní vrstvy poskytují velmi ostrý obraz i v krajích zorného pole bez nežádoucích barevných vad a zkreslení
 • Oil-Phobic coating - speciální ochranná vrstva vně okulárů a objektivů odpuzuje vodu, mastnotu a nečistoty a prodlužuje tím životnost antireflexních vrstev
 • Výborná světelnost - vhodný na pozorování za šera (večerní lov, šoulačka apod.)
 • Precizní pogumování pro jisté a stabilní držení dalekohledu i jednou rukou
 • Tělo je vyrobeno z magnézia, které je velmi lehké a odolné a je plněno dusíkem
 • Vodotěsnost do hloubky 5m po dobu deseti minut, díky plnění N2 se nemlží ani při použití za deště a odolá také velkým teplotním výkyvům ve vysokých nadmořských výškách
 • Stavitelné očnice jsou pogumované, netlačí a mají několik poloh pro optimální nastavení každého uživatele, při spodní poloze lze dalekohled používat i s brýlemi bez zúžení zorného pole
 • Točítko dioptrické korekce (+- 3D) je tradičně pod pravým okulárem, je žebrovaně pogumované a je vybaveno možností aretace proti nechtěnému otočení
 • Krytky objektivů jsou pevně spojeny s dalekohledem, aby se předešlo jejich ztrátě
 • V ceně je kvalitní brašna, široký popruh, krytky objektivů a okulárů

Drahokam v bohatém sortimentu Nikon SportOptics - tak lze bez nadsázky nazvat dalekohledy modelové řady Monarch HG. Precizní, téměř dokonalé zpracování až do posledního detailu a vysoká kvalita všech použitých materiálů. Optické sklo ED, FMC antireflexní vrstvy a dielektrické fázové vrstvy jsou zárukou ostrého a jasného obrazu až do krajů zorného pole.

Polohovací očnice mají tři polohy a umožňují přesné nastavení oční vzdálenosti od čoček okulárů - tím i jednoduché a pohodlné pozorování pro uživatele s brýlemi. Jednotlivé polohy mají zřetelné záskoky a nehrozí tak samovolné sjíždění očnic do spodní polohy.

Oil-Phobic coating jsou speciálně vyvinuté ochranné vrstvy, které Nikon zcela poprvé použil právě u této modelové řady. Jejich účelem je ochrana objektivů proti ulpívání nečistot jako jsou kapky vody, mastnota, otisky prstů a prach. Díky této odpudivé vrstvě není ani za deště zhoršen průhled dalekohledem, protože voda volně odtéká a nezanechává kapky a nežádoucí mapy po jejich zaschnutí. Tato vrstva tak výrazně usnadní následné čištění dalekohledu a tím výrazně prodlouží životnost povrchu čoček.

Hodnocení redakce

100 %

Parametry

Objednací číslo: BAA794SB

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 10x

Průměr objektivu (mm): 42

Průměr výstupní pupily (mm): 4.2

Předsunutí výstupní pupily (mm): 17

Šířka zorného pole (m/1000m): 121

Úhel zorného pole (reálný): 6.9°

Úhel zorného pole (zdánlivý): 69°

Relativní světelnost: 17.64

Index stmívání: 20.49

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Ochranné vrstvy povrchu okulárů: ano

Fázové vrstvy: ano

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem/argonem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Rozměry (mm): 145 x 131 x 56

Hmotnost (g): 680

Dodáván včetně: brašna, řemen, krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty