Messier AR-152L/1200 EXOS-2

kod zboží: 47-52128
Čočkový dalekohled s achromatickým objektivem o průměru 152mm s ohniskovou vzdáleností 1200mm postavený na kvalitní rovníkové montáži EXOS-2. Dodáván včetně stabilního trubkového stativu.
Zobrazit celý popis

Skladem poslední kus, již zítra u Vás.

28 500 Kč

- +

Popis produktu

NOVINKA – nyní včetně vysoce kvalitního aperturního solárního filtru pro bezpečné pozorování slunečních skvrn, zatmění a přechodů planet. Skvělý dalekohled pro noční a sluneční pozorování.
 
Pro ambiciózního planetárního pozorovatele je Messier AR-152L strojem snů. Prohlédněte si drobné tečky a struktury v oblačných pásmech Jupiteru, malé okraje a krátery na povrchu Měsíce a podrobnosti o Marsu, včetně ledem pokrytých polárních oblastí naší sousední planety. Sledujte Jupiterovy měsíce tančící kolem planety a detekujte nazelenalou záři Uranu daleko za oběžnou dráhou Saturnu. Kombinace velké clony a dlouhé ohniskové vzdálenosti poskytuje ostré snímky s vysokým kontrastem, které na vás zapůsobí pokaždé znovu.

Specifikace objektivu:
 • Achromatický refraktor s průměrem 152mm a ohniskovou vzdáleností 1200mm
 • Čtyřčočkový objektiv s optickými členy minimalizujícími optické vady
 • Součástí tubusu je dlouhá rosnice s pogumovanou hranou a efektním červeným pruhem
 • Rozměry objektivu jsou 161mm x 1275mm (vč. rosnice), hmotnost 11.1kg
 • Předností modelu AR-152L je dobrá světelnost f/7.9 s velkou ohniskovou vzdáleností, která umožňuje kvalitní pozorování nejen detailů na povrchu měsíce (krátery a pohoří) či planet (Saturnovy prstence s Cassiniho dělením či polární čepičky na Marsu)
 • Inovovaný model s kvalitnějším "HEXAFOC" okulárovým výtahem o průměru 2,5" (65mm) pro ještě přesnější zaostřování než u původního modelu
 • Celokovový okulárový výtah HEXAFOC s jemným hřebenovým systémem zaručuje přesné a pohodlné ostření bez nežádoucí vůle, disponuje možností aretace a nastavením tuhosti chodu
 • Nový profesionální design bíle lakovaného tubusu s červeným proužkem na objektivu
 • Teleskop lze díky dobré světelnosti f/8 použít i k fotografování světelnějších objektů
Specifikace montáže:
 • Stabilní a výškově stavitelný stativ z ocelových trubek s chromovaným povrchem - výška od 69cm do 109,5cm
 • Kvalitní celokovová montáž EXOS-2 (EQ-5) vznikla vylepšením předcházející montáže MON-2, má jemné převody a možnost připojení motoru k oběma osám pro snažší a pohodlnější pozorování
 • Ve srovnání s původní verzí MON-2 používá EXOS-2 velmi kvalitní kuličková ložiska pro hladší chod
 • Montáž EXOS-2 je vybavena tzv. polárním hledáčkem s červeně podsvíceným kontrolním obrazcem (LED), což výrazně usnadní a zpřesní seřízení polární osy (osvit polárního hledáčku je volitelné příslušenství)
 • Dalekohled je dodáván s okulárem typu Plössl 26mm s kterým dosahuje zvětšení 46x
 • Pohodlné vyhledání objektů umožňuje širokoúhlý hledáček 8x50 s vlasovým křížem
 • Na těle montáže je bublinková vodováha pro přesné seřízení stativu
 • Dalekohled je rovněž dodáván s astro-softwarem Stellarium a otočnou mapou noční oblohy (SW není dodáván na CD, ale k odkazem ke stažení)
 • K teleskopu je možné doobjednat celou řadu volitelného příslušenství
Obsah balení:
 • Optický tubus
 • 26mm Super Plössl okulár s průměrem 1,25" (31,7mm)
 • Diagonální zrcátko 1,25"
 • Integrovaný adaptér 1,25" s možností přímého napojení T2 adaptéru
 • Adaptér pro použití 2" i 1,25" okulárů
 • Optický hledáček 8x50
 • Otočná hvězdná mapa
 • Sluneční filtr (objektivová fólie)
 • Obruč na objektiv s madlem a držákem pro mobilní telefon
 • Nastavitelný polární hledáček s volitelným LED osvětlením (osvit není součástí)
 • Astronomický PC software Stellarium (skrze download)
 • Bresser EXOS-2 montáž
 • Ocelový trubkový stativ s držákem okulárů
 • 2 x 4,5kg protizávaží

 


 

Hvězdářské dalekohledy Messier kvalitativně završují nabídku teleskopů německého výrobce BRESSER optik. Jedná se o amatérské přístroje vhodné nejen pro náročnější amatéry nýbrž i pro úplné začátečníky v oblasti pozorování noční oblohy. Společným jmenovatelem všech "Messierů je nejen výtečná obrazová kvalita, ale i skutečně pevná a robustní rovníková montáž společně s ocelovým trubkovým stativem. Spojením takových atributů vznikla celá série výtečných přístrojů v širokém cenovém rozpětí, díky čemuž dokáží uspokojit celou škálu zákazníků. Nabídku lze rozdělit do dvou částí: čočkových (refraktorů) a zrcadlových (reflektorů) typu Newton.

První skupina je zastoupena modely s průměry objektivu 80 - 152mm. Přičemž nejmenší z nich - model R80 je vybaven EQ-SKY montáží (jako modely Pluto) a AR-90 je vybaven celokovovou rovníkovou montáží "EXOS-1" (viz. detail zde), která navzdory relativně nízké ceně nabídne vysokou pevnost a odolnost vůči chvění způsobeném ovládáním teleskopu. Montáž je ovládána dvěma průžnými hřídeli jejichž ovládání je zcela intuitivní a přesné. Posuvy jsou velmi jemné - nalezení a přesné sledování objektu je tak velmi jednoduché. K montáži lze připojit motor pro automatický posuv (volitelné příslušenství), díky kterému je používání dalekohledu výrazně usnadněné - po nalezení objektu a správném nastavení montáže zvolíte rychlost na ovladači motoru, který následně "pootáčí" celým přístrojem čímž kompenzuje otáčení země kolem osy. Pozorovaný objekt tak zůstává v zorném poli a vy se již nemusíte starat o další nastavování (v závislosti na přesnosti nastavení montáže). Motor nalezne využití zejména při fotografování prostřednictvím dalekohledu (pri delších expozicích) a při současném pozorování více uživatelů.

Ostatní refraktory větších průměrů jsou vybaveny montáží "EXOS-2", která nabídne ještě větší tuhost a možnost připojení dvou motorů pro posuv dalekohledu současně (volitelné příslušenství). Tato montáž je osazena velmi kvalitními kuličkovými ložisky ve všech osách, pohyb montáže je proto velmi jemný a tato je využitelná i k astrofotografii. Stativ, který je součástí montáže EXOS-2 je také výrazně robustnější a má vyšší nosnost, než u modelu EXOS-1. Portfólio refraktorů je dále zastoupeno modely: AR-102/1000 EXOS-1, AR-127S/635 EXOS-1, R-127S/635 EXOS-2, R-127L/1200 EXOS-2, AR-152S/760 EXOS-2, R-152L/1200 EXOS-2 (číselné označení je odvozeno od průměrů objektivu každého modelu).

Zrcadlové (reflektory) jsou zastoupeny modely NT-130/1000 EXOS-1, NT-150S/750 EXOS-1,
NT-150S/EXOS-2, NT-150L/1200 EXOS-1, NT-150L/1200 EXOS-2, NT-203/1000 EXOS-2, PN-203/800 EXOS-2. Nejmenší z těchto disponuje průměrem hlavního zrcadla 130mm a je vybaven montáží "EXOS-1". U většího modelu s průměrem 150mm si můžete zvolit mezi montáží EXOS-1 či EXOS-2. Větší modely s průměrem 200mm jsou pak vybaveny montáží EXOS-2. Všechny zrcadlové modely nabízejí vyvážený poměr kvality, výkonu a ceny.

Součástí balení všech Messierů je příslušenství v podobě optického hledáčku 8x50 (resp. 6x30)  s vysokou světelností a světelnou osnovou, kvalitní okulár typu Super Plössl 26mm (resp WA25mm 2"), ocelový stativ s nastavitelnou výškou a diagonální zrcátko (u refraktorů).
Dalekohledy lze dále dovybavit např. elektronickým okulárem či LPI/DSI kamerou s jejichž pomocí dosáhnete dobrých fotografických výsledků zejména v kombinaci s motory, které jsou nezbytné zvláště pro focení delšími expozicemi.
Všechny teleskopy Messier lze bezpochyby doporučit každému zájemci o hodnotný a skutečně kvalitní výrobek, který uspokojí nejen náruživé pozorovatele z řad amatérů.

Hodnocení redakce

90 %

Parametry

Objednací číslo: 47-52128

Typ: čočkový - Achromatický refractor

Průměr objektivu (mm): 152mm

Ohnisková vzdálenost (mm): 1200mm

Světelnost: f/7.9

Hledáček: 8x50 s vlasovým křížem

Okuláry v sadě: SPL 26mm (1,25")

Průměr okuláru (mm): 1.25" a 2"

Max. využitelné zvětšení: 304x

Montáž: rovníková EXOS-2

Motorový pohon: lze objednat

Stativ: chromovaný ocelový

Barva: bílá

Hmotnost montáže (kg): 5.6

Hmotnost objektivu (kg): 11.1kg

Hmotnost stativu (kg): 4.7

Hmotnost celková (kg): 30.4

Dodáván včetně: astrosoftware

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty