Kamera adaptér variabilní 31.7mm (1.25")

kod zboží: 49-40130

Variabilní adaptér pro fotografování v primárním ohnisku či okulárovou projekcí. S pomocí T-2 kroužku umožnuje spojení SLR/DSLR zrcadlovky téměř se všemi teleskopy.


Zobrazit celý popis

Skladem poslední kus, již od 16.4 u Vás.

2 200 Kč

- +

Popis produktu

BRESSER variabilní kamera adaptér slouží ke spojení vašeho SLR/DSLR fotoaparátu s hvězdářským dalekohledem. Adaptér je kompatibilní s okuláry o průměru 1.25" a vnějším průměrem do 55mm.

Fotoadaptér má proměnnou (variabilní) délku a s jeho pomocí lze snímkovat noční oblohu libovolnou zrcadlovkou (s příslušným T-2 kroužkem) s prakticky jakýmkoliv teleskopem, který je vybaven okulárovým výtahem o standardním průměru 31.7mm (1.25"). Kompatibilita s teleskopy je však ovlivněna ostřícím rozsahem dalekohledu - zpravidla jej lze použít s většinou refraktorů a Cassegrainových přístrojů, u některých Newtonových (zrcadlových) dalekohledů však nemusí rozsah zaostřování dostačovat a adaptér pak nebude použitelný.

Snímkování je možné jak v primárním ohnisku objektivu, tak za okulárem (projekce), který lze vložit do adaptéru. Pro snímání v primárním ohnisku lze odpojit "krátký adaptér", který se spojí s T-2 kroužkem. Tímto způsobem lze snímat rozsáhlejší oblasti oblohy - objektiv dalekohledu pak poslouží jako "teleobjektiv" s dobrou světelností. Snímání s vloženým okulárem pak poskytne větší přiblížení (snímá se obraz zvětšený okulárem) a uplatní se při fotografování detailů - planety, Měsíc aj.

Pro spojení se zrcadlovkou je potřeba objednat T-2 kroužek, který se pomocí bajonetu spojí s tělem fotoaparátu (různé druhy podle výrobce - Nikon, Canon, Olympus aj.)

Vlastnosti:

  • adaptér s nastavitelnou délkou
  • projekce za okulárem s okuláry o vnějším průměru až 55mm (se standardním průměrem barelu 31.7mm / 1.25")
  • obsahuje krátký adaptér pro spojení 1.25" výtahu s T-2 kroužkem pro snímání v primárním ohnisku
  • velmi kvalitní dílenské zpracování - adaptér je celokovový
  • robustní design s vyšší hmotností je určen pro pevné, kovové okulárové výtahy s dostatečným ostřícím rozsahem

Hodnocení redakce

100 %

Parametry

Objednací číslo: 49-40130

Typ: adaptér s nastavitelnou délkou

Průměr okulárů (mm): 31.7 (1.25")

Barva: černá

Rozměry (mm): 140 x 67 x 67

Hmotnost (g): 480

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty