novinka
sleva - 15%

Nikon Monarch M7 10x30 ED

kod zboží: BAA901SA
Špičkové dalekohledy Monarch M7 ED učiní z Vašeho pozorování dokonalý zážitek. Díky velmi kvalitní optice (ED) s vícenásobnými antireflexními vrstvami poskytují brilantní obraz a široké zorné pole. Tyto kompaktní a přesto výkonné binokuláry se stanou ideálním partnerem pro lovce, ornitology, turisty i vášnivé pozorovatele divoké přírody.
Zobrazit celý popis

Skladem 3 kusy, již od 23.7 u Vás.

9 990 Kč11 690 Kč

- +

Popis produktu

Monarch M7 ED je modelová řada z dílny japonského výrobce Nikon, která nabízí kompaktní binokulární dalekohledy pro velmi všestranné využití. Jejich největší předností je špičková optika poskytující velmi jasný a kontrastní obraz v celé šířce zorného pole. Všechny modely Monarch M7 jsou vybaveny optickým sklem ED poskytujícím extrémně nízký rozptyl světla a hranoly s vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností. Tato kombinace zaručuje výjimečný zážitek při pozorování, což oceňují ornitologové, lovci i turisté při četných výpravách do přírody. 

Monarch M7 ED je inovovanou verzí osvědčených a úspěšných modelů Monarch 7 ED. Nové modely s označením M7 mají hned několik podstatných vylepšení a to nejen v oblasti designu. Tím patrně největším je rozšíření zorného pole a zámek dioptrické korekce. Odolnost dalekohledu pak zvyšuje také nová ochranná vrstva na čočkách, která zamezí ulpívání mastnoty a nečistot na optice.

Klíčové vlastnosti:

 • Špičkové optické ED sklo zaručující korekci barevné vady a tím i jasnější a kontrastnější obraz
 • Vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností zvyšující reálnou světelnost
 • Všechny čočky a hranoly opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami
 • Extrémně široké zorné pole umocňuje zážitek z pozorování
 • Možnost použití v extrémních podmínkách díky vodotěsnému tělu a plnění dusíkem proti nežádoucímu zamlžování
 • Kompaktní provedení a nízká hmotnost
 • Povrch čoček objektivů a okulárů je opatřen ochrannou vrstvou odpuzující mastnotu a vodu, což umožňuje snadné odstranění nečistot (např. prachu či otisků prstů)
 • Praktický zámek dioptrické korekce zamezuje náhodnému rozladění při běžném používání či při transportu
 • Elegantní design těla s pogumováním pro jistý a bezpečný úchop
 • Otočné a výsuvné očnice s několika záskoky pro snadné nastavení vzdálenosti očí od okulárů jsou rovněž praktické pro uživatele s brýlemi, kteří i díky dlouhému očnímu reliéfu mohou pozorovat plné zorné pole i skrze brýle
 • Praktické řešení krytek objektivů - gumové výklopné krytky jsou uchyceny přímo na těle dalekohledu a nehrozí tak jejich ztráta
 • Součástí je kvalitní široký popruh s výplní pro pohodlné nošení a praktická textilní brašna


Čtyři různé varianty s označením Monarch M7 ED umožní vybrat si ten správný dalekohled podle způsobu využití. Pro lovecké účely a ornitologii jsou určené modely s parametry 8x42 a 10x42. Pokud hledáte kompaktní dalekohled s kvalitní optikou vhodný pro náročné formy turistiky (např. výpravy do hor) pak se zaměřte na jeden z parametrů 8x30 či 10x30.

Monarch M7 8x42 ED
je určen zejména na pro lovecké účely a ornitologii, ale své uplatnění najde i při turistice. Díky kvalitní optice ED s nízkým rozptylem světla tento dalekohled i přes kompaktní rozměr (průměr objektivu 42mm) poskytuje dobrý průchod světla a dalekohled lze použít i při horších světelných podmínkách. Unikátní je extrémně široké zorné pole 145/1000m, což je v porovnání s mnohými konkurenčními modely  o 20 až 30 metrů více. 

Monarch M7 10x42 ED
ocení zejména ornitologové a také myslivci při takzvaném šoulání. Špičkové ED optické sklo v kombinaci s vícenásobnými antireflexními vrstvami na všech čočkách i hranolech zaručuje dokonale ostrý a kontrastní obraz. Desetinásobné přiblížení umožňuje pozorování detailů i u vzdálenějších pozorovaných cílů. Také u tohoto modelu je šířka zorného pole 121/1000m o cca 15 až 20% větší než u srovnatelných dalekohledů. 

Monarch M7 8x30 ED
je dokonalý turistický dalekohled. Špičková ED optika s kvalitními antireflexními vrstvami poskytují brilantně ostrý obraz. Tento nenápadný, elegantní dalekohled se pyšní naprosto bezkonkurenční šířkou zorného pole 145/1000m. Na trhu patrně nenaleznete žádný jiný kapesní dalekohled s takto unikátně širokým zorným polem. Pozorování s tímto binokulárem je tak velkým zážitkem.

Monarch M7 10x30 ED
je ideální kapesní dalekohled pro turistiku a ornitologii. Tento na první pohled nenápadný malý binokulár doslova nadchne již při prvním pozorování. Špičkové ED sklo, ošetřené kvalitním antireflexem na všech optických plochách, zaručuje dokonale ostrý obraz v celé šířce zorného pole. Desetinásobné přiblížení umožní pozorování detailů i u vzdálenějších cílů.

Naše poznatky z testování:
 
Dokonale ostrý obraz, široké zorné pole a kompaktní rozměry - to je nejvýstižnější hodnocení dalekohledů s označením Monarch M7 z dílny japonského Nikonu. Nejen na základě našich testování v reálných podmínkách, ale rovněž ze zpětné vazby od uživatelů, lze konstatovat, že tyto úžasné dalekohledy poskytnou více, než si dovedete v této cenové kategorii představit. Modely 8x42 a 10x42 jsou často využívány pro ornitologii a lovecké účely. Kompaktnější modely 8x30 a 10x30 poslouží jako dokonalé turistické dalekohledy, které nezaberou mnoho místa, a přesto nabídnou brilantně ostrý obraz i v nepříznivých klimatických podmínkách.
Při našem testování jsme se neobávali porovnávat Monarchy M7 ani se špičkovými dalekohledy Companion z produkce Swarovski Optik (za cca trojnásobnou cenu), a můžeme konstatovat, že dle našeho názoru nebyl rozdíl ve výkonu nikterak propastný. Naopak bylo pro nás příjemným překvapením, že v mnoha ohledech se kvalitě přibližovali. Pokud tedy uvažujete o nákupu kvalitního, kompaktního dalekohledu se skvělým poměrem cena/výkon, pak můžeme Nikon Monarch M7 vřele doporučit. 

Hodnocení redakce

100 %

Parametry

Značka: NIKON

Objednací číslo: BAA901SA

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 10x

Průměr objektivu (mm): 30

Průměr výstupní pupily (mm): 3

Předsunutí výstupní pupily (mm): 15,8

Šířka zorného pole (m/1000m): 117

Úhel zorného pole (reálný): 6,7

Úhel zorného pole (zdánlivý): 60,7

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 2

Relativní světelnost: 9

Index stmívání: 17,32

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Ochranné vrstvy povrchu okulárů: ano

Fázové vrstvy: ano

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem/argonem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Rozměry (mm): 119x125x48

Hmotnost (g): 470

Dodáván včetně: popruh, brašna, krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty