novinka

Nikon Monarch 82 ED-S - tělo bez okuláru

kod zboží: BDA150WA
Nikon Monarch fieldscope ED je špičkový pozorovací dalekohled vybavený apochromatickou optickou soustavou v kombinaci s čočkymi z kvalitního optického ED skla. Poskytují dokonale ostrý a kontrastní obraz a při pozorování přírody, ptactva či jiné zvěře, uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.
Zobrazit celý popis

Termín dodání: na dotaz

38 990 Kč

- +

Popis produktu

Pozorovací dalekohledy Monarch ED jsou po optické i mechanické stránce velmi kvalitní a dokonale uspokojí i ty nejnáročnější pozorovatele přírody. Brilantně ostrý obraz zaručuje zejména apochromatický optický systém a čočky z ED optického skla, což minimalizuje výskyt nežádoucí barevné vady. Výsledný obraz je tak nejen ostrý, ale má rovněž velmi věrné barvy s minimální aberací. Další technickou perlou je u modelů Monarch speciální konstrukce Field Flattener, která se stará o rovnání obrazového pole a eliminuje zkreslení v krajích.  Rychlé a přesné zaostření umožní unikátním dvourychlostním ostření vestavěné v jednom ostřícím segmentu na těle dalekohledu. Díky vodotěsnému uzavření a plnění dusíkem je dalekohled velmi odolný a je možné jej využívat i při ztížených povětrnostních podmínkách.
Monarch ED se vyrábí hned ve čtyřech možných variantách - s objektivem 60mm či 82mm a to v přímém nebo zalomeném provedení. Uživatelé mohou tělo dalekohledu nakombinovat s jedním z trojice okulárů a využít tak pevné (30x/38x) či variabilní přiblížení se zoomovým okulárem 16-48x/20-60x nebo 24-48x/30-60x. Okuláry se snadno upevňují pomocí bajonetového mechanismu s aretací.
Fieldscope Nikon Monarch ED je velmi oblíben u ornitologů a pozorovatelů zvěře.

Dvě varianty konstrukce:

Přímá - okulár je umístěn v rovině pozorování. Modely s přímou konstrukcí vyžadují kombinaci s dostatečně vysokým stativem, který při pozorování ve stoje lze vysunout až do výše očí pozorovatele. Výhodou je snazší a rychlejší zacílení pozorovaného objektu.
Zalomená - okulár je umístěn pod úhlem 45°. Monokulár se zalomenou konstrukcí lze pohodlně použít i na nižších stativech a umožňuje snadné pozorování bez toho aby se uživatel musel k dalekohledu sklánět.

Tři varianty okulárů:

30x/38x - okulár s pevným přiblížením pro plošné pozorování krajiny poskytující přiblížení 30x s objektivem 60mm nebo 38x s objektivem 82mm. Tento okulár poskytuje velmi široké zorné pole.

16-48x/ 20-60x - zoomový okulár s velkým rozsahem přiblížení. Tento oblíbený okulár poskytuje přiblížení 16-48x v kombinaci s objektivem 60mm a 20-60x s objektivem 82mm.

24-48x/ 30-60x W - zoomový okulár s velkým rozsahem přiblížení poskytující přiblížení 24-48x v kombinaci a objektivem 60mm a 60-60x s objektivem 82mm. Speciální optická soustava tohoto okuláru zaručuje nadstandardně široké zorné pole i při větším přiblížení.

Klíčové vlastnosti:

 • Kvalitní apochromatický optický systém v kombinaci s čočkami z ED optického skla zaručuje brilantně ostrý obraz až do krajů zorného pole.
 • Speciální konstrukce Field Flattener slouží k rovnání obrazového pole a zabraňuje nežádoucímu zkreslení obrazu v krajích
 • Přesné a rychlé zaměření cíle usnadňuje unikátní dvourychlostní ostření vestavěné v jednom ostřícím segmentu na těle dalekohledu
 • Tělo dalekohledu je vodotěsně uzavřené a plněné dusíkem proti zamlžování a vniknutí nečistot
 • Výsuvná sluneční clona brání objektiv před nežádoucím světlem
 • Variabilita volby okulárů podle způsobu použití. Možnost volby ze tří druhů okulárů s různým přiblížením
 • Objektivy s velkým průměrem (60mm nebo 82mm) s velkou světelností pro pozorování při zhoršených světelných podmínkách
 • Bajonetové upevnění okulárů s aretací pro rychlou a snadnou výměnu
 • Optická skla vyrobená z ekologicky nezávadných materiálů bez příměsí olova a arzénu
 • Pata těla dalekohledu opatřena dvojicí otvorů se závitem pro pevné a správně vyvážené uchycení na stativ
 • Pogumované tělo s moderním designem
 • Součástí balení je praktická přepravní brašna s popruhem přes rameno

Naše doporučení:

Pozorovací dalekohled Monarch ED si zkrátka zamilujete již při prvním pozorování. Brilantně ostrý obraz až do krajů zorného pole Vás doslova připoutá k dalekohledu a dlouhé desítky minut si jen nerušeně vychutnáváte luxusní pozorování.
Kombinace apochromatické optiky a čoček z ED skly v tomto případě funguje dokonale a nabízí nádherný obraz bez nežádoucí barevné vady. Konstrukce Field Flattener se stará rovnání obrazu a tak si můžete vychutnat obraz bez zkreslení i v krajích zorného pole. Parádně funguje i unikátní dvourychlostní ostření. Při plynulém rychlém zaostření velkým ostřícím segmentem stačí potoočit kontra pohybem v opačném směru a jemně doostřit. Jakmile si tuto funkci osvojíte - oceníte tento patent z dílny Nikonu. Na ornitologii či pozorování zvěře doporučujeme kombinaci s širokoúhlým okulárem 24-48x/ 30-60x W pak se nemusíte obávat, že pozorovaný cíl ztratíte ze zorného pole.  Dlouhý oční reliéf a polohovací výsuvná očnice zaručuje pohodlí při pozorování. Kovová pata dalekohledu zaručuje bezpečné uchycení ke stativu. Pro plné využití potenciálu dalekohledu doporučujeme zkombinovat jej s dostatečně kvalitním stativem.
Na základě našeho testování lze konstatovat, že spektiv Monarch ED se může směle srovnávat i s dražšími konkurenčními modely. 

Hodnocení redakce

100 %

Parametry

Objednací číslo: BDA150WA

Typ: monokulární

Průměr objektivu (mm): 82

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 5

Typ antireflexních vrstev: FMC

Fázové vrstvy: ano

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem/argonem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Barva: černá

Délka (mm): 325

Rozměry (mm): 124x103

Hmotnost (g): 1650

Záruční doba: 10 let

související produkty

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty