Nikon Prostaff P7 8x30

kod zboží: BAA920SA

Inovovaný Prostaff P7 navazuje na velmi úspěšné modely Prostaff 7s, které dlouhé roky patří k nejžádanějším dalekohledům na českém trhu. Provedení P7 navíc přináší hned několik zásadních vylepšení. Tím rozhodně nejzajímavějším je výrazné rozšíření zorného pole. Tyto skladné širokoúhlé dalekohledy, se skvělým poměrem kvalita/cena, mohou právem nést označení ideální rodinný dalekohled!


Zobrazit celý popis

Skladem 5 a více kusů, již od 23.7 u Vás.

5 690 Kč

- +

Popis produktu

Modelová řada Prostaff P7 navazuje na velmi úspěšné dalekohledy Prostaff 7s, které již delší dobu patřily mezi nejoblíbenější dalekohledy ve střední třídě na českém trhu. Nikon se však neuspokojil s předchozí verzí a do nových Prostaf P7 zapracoval hned několik zásadních vylepšení nadstandartních na tuto cenovou kategorii. Tím nejzásadnějším je extrémně široké zorné pole, které činí z pozorování dokonalý zážitek. Další praktickou vychytávkou je zámek dioptrické korekce a rovněž ochranné vrstvy na čočkách pro lepší ochranu a snadnější čistění dalekohledu. Dle způsobu používání si je možné vybrat ze čtyř různých parametrů – 8x30, 10x30, 8x42 a 10x42. Svůj ideální dalekohled tak najdou jak obdivovatelé divoké přírody a turisté tak rovněž vyznavači ornitologie či myslivosti.

Dalekohledy Prostaff P7 jsou vybaveny kvalitní optikou s vícenásobnými antireflexními vrstvami na čočkách i hranolech a střechové hranoly s vrstvou fázové korekce zaručující kvalitní rozlišení i za nízké hladiny osvětlení. Moderní celopogumované tělo dalekohledu poskytuje jistý a bezpečný úchop a rovněž chrání dalekohled před nárazy a údery. Všechny Prostaffy vodotěsné a odolné proti nežádoucímu zamlžování – lze je tak používat i v extrémních povětrnostních podmínkách.

Klíčové vlastnosti:

 • Všechny čočky a hranoly jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný a kontrastní obraz
 • Střechové hranoly s vrstvami pro fázovou korekci zaručujícími vysoké rozlišení i v horších světelných podmínkách
 • Hranoly se zrcadlovými vrstvami s vysokou odrazností pro vyšší jas obrazu
 • Extrémně široké zorné pole umožňuje pohodlně pozorovat například ptáky v letu
 • Konstrukce okulárů High-eyepoint pro komfortní pozorování celého zorného pole i při použití brýlí. Velké předsunutí výstupní pupily
 • Otočné a posuvné gumové očnice opatřené záskoky pro snadné umístění oka do správné pozorovací pozice mají 4 polohy
 • Dioptrická korekce je vybavena aretací zabraňující nežádoucímu rozladění
 • Vodotěsné provedení do hloubky 1 m po dobu 10 minut; dusíková náplň proti zamlžování
 • Speciální ochranné vrstvy na čočkách objektivů a okulárů omezují ulpívání mastnot či jiných nečistot a usnadňují čistění optiky
 • Pogumované tělo pro vyšší odolnost proti nárazům a jisté a komfortní uchopení
 • Díky velmi nízké hmotnosti a protiskluzovému provedení pogumování lze dalekohled s jistotou používat i v jedné ruce
 • Dalekohledy jsou vhodné pro všechny formy turistiky, využitelné jsou však i pro ornitologii (10x42) či lovecké účely, kde se dají dobře využít např. při šoulačce
 • Ekologická optická skla bez příměsí olova a arzénu použitá pro všechny čočky a hranoly
 • Součástí balení kvalitní popruh a praktická textilní brašna
 • Záruka 10 let (na výrobky z oficiální české distribuce)

Čtyři různé varianty s označením Prostaff P7 umožní vybrat si ten správný dalekohled podle způsobu využití. Pro lovecké účely a ornitologii jsou určené modely s parametry 8x42 a 10x42. Pokud hledáte kompaktní dalekohled s kvalitní optikou vhodný pro náročné formy turistiky (např. výpravy do hor) pak se zaměřte na jeden z parametrů 8x30 či 10x30.
Prostaff P7 8x42 je určen zejména na pro lovecké účely a ornitologii, ale své uplatnění najde i při turistice. Díky kvalitní optice tento dalekohled i přes kompaktní rozměr (průměr objektivu 42mm) poskytuje dobrý průchod světla a dalekohled lze použít i při horších světelných podmínkách. Unikátní je extrémně široké zorné pole 126/1000m, což je v této v této cenové hladině neobvyklé. 
Prostaff P7 10x42 ocení zejména ornitologové a také myslivci při takzvaném šoulání. Kvalitní optické sklo v kombinaci s vícenásobnými antireflexními na všech čočkách i hranolech zaručuje dokonale ostrý a kontrastní obraz. Desetinásobné přiblížení umožňuje pozorování detailů i u vzdálenějších pozorovaných cílů. Také u tohoto modelu je šířka zorného pole 122/1000 větší než u srovnatelných dalekohledů z dílny jiných výrobců.
Prostaff P7 8x30 je dokonalý turistický dalekohled. Kombinace kvalitní optiky a antireflexní vrstvy poskytují brilantně ostrý obraz. Tento nenápadný elegantní dalekohled se pyšní naprosto bezkonkurenční šířkou zorného pole 152/1000m. V této cenové kategorii patrně nenaleznete žádný jiný kapesní dalekohled s takto unikátně širokým zorným polem. Pozorování s tímto binokulárem je tak výjimečné.
Prostaff P7 10x30 je ideální kapesní dalekohled pro turistiku a ornitologii. Tento na první pohled nenápadný malý binokulár nadchne již při prvním pozorování. Desetinásobné přiblížení umožní pozorování detailů i u vzdálenějších cílů.


Řada PROSTAFF P7 se jak kvalitou tak i cenou řadí mezi stávající modelové řady Sporter EX a Monarch . Dalekohledy PROSTAFF P7 nabízejí opravdu vysoký optický výkon - obraz je barevně věrný, bez patrných zkreslení a se skvělou kresbou a ostrostí i v samotných krajích zorného pole.
PROSTAFF P7 přes svojí velmi příznivou cenu nabízejí optickou kvalitu téměř se rovnající dalekohledům Monarch a mohou se tak pochlubit nevídaným poměrem cena/výkon. Všechny optické členy jsou opatřeny nejen precizními vícenásobnými antireflexními vrstvami na všech plochách, ale optické hranoly BaK4 se zrcadlovými vrstvami s vysokou odrazností jsou v této cenové relaci zcela ojediněle vybaveny i fázovými vrstvami, díky kterým tyto modely poskytují jasný a detailní obraz i ve stížených světelných podmínkách.
Při prvním kontaktu s těmito dalekohledy vás jako první překvapí pocitově velmi nízká hmotnost a povrchová úprava pogumování zamezující vyklouznutí dalekohledu a zajišťující komfortní ovládání a držení přístroje.

VYZKOUŠELI JSME PRO VÁS:
Prostaff P7 v provedení 8x30 a 10x30 doslova klame tělem. Od tohoto ,,prcka‘‘ v první chvíli mnoho neočekáváte – prostě další z řady menších dalekohledů. Vaše mínění se však změní ve chvíli, kdy tento dalekohled poprvé přiložíte k očím. Pohled přes Prostaff P7 nabídne ostrý a kontrastní obraz takřka v celém zorném poli. Výsuvné očnice pohodlně zapadnou do očních důlků a bez většího hledání tak rychle a pohodlně nastavíte správnou rozteč. Co Vás opravdu nadchne je široké zorné pole, které vynikne zejména při bezprostředním srovnání s celou řadou malých dalekohledů s nepatrně menším průměrem objektivů 25mm.  Dalekohled dokonale padne do ruky – při jeho uchopení přesně zaplní dlaně. Ostření je velmi pohodlné díky velkému ostřícímu kolečku, které je umístěné v místě mezi okuláry, kam přirozeně směřuje ukazovák ruky. Také chod ostřícího segmentu zaujme – je plynulý a dlouhý, což umožnuje velmi jemné a precizní doostření. Design dalekohledu je jednoduchý, ale přesto nápaditý, velmi příjemná do ruky je i povrchová úprava. Velmi praktické jsou ochranné vrstvy na okulárech a objektivech. Na optice se tak výrazně méně usazují nečistoty nebo mastnoty a snáze se odstraňují.   Dalekohled je dodáván s široký popruhem, který neřeže do krku. Praktická je rovněž spojitá kryta okulárů s možností připevnění na popruh a tím se není potřeba obávat, že jí ztratíte.

Sluší se zmínit i zápory, nedostatky a méně povedené detaily, Vězte však, že na modelech Prostaff P7 jich mnoho nenaleznete. Z mého pohledu bych mezi drobné nedostatky zařadil krytky objektivů. Bohužel nejsou doplněny tzv gumičkami na přichycení k tělu dalekohledu jako tomu je u dražších modelů Monarch. Na jednoduchých krytkách je pouze zářez pro přichycení krytek k popruhu, ale toto řešení není příliš praktické a dochází k jejich ztrátám. Poněkud nešikovně je řešená také brašna. Ta nemá svůj samostatný popruh a tak k její nošení musíte využít buď popruh od dalekohledu nebo poutko na opasek. Není problém nosit dalekohled s brašnou na popruhu dalekohledu ovšem pouze do chvíle než dalekohled z brašny vyndáte a zůstane Vám samostatná brašna bez popruhu. Zachycení brašny na opasek je schůdné u modelů 8x30 a 10x30, ale u větších parametrů 8x42 a 10x42 již je nepohodlné pro větší váhu dalekohledu.

Celkové hodnocení je však více než kladné. Tento nenápadný malý dalekohled jsem opakovaně testoval jak na dlouhých túrách na horách, při dovolené u moře i při četných vycházkách v přírodě při pozorování zvěře.  Lze konstatovat, že jde o velmi povedený dalekohled z dílny Nikonu. Poměr kvalita/cena je zde bez přehánění skvělý. Za přijatelnou cenu získáte kvalitní binokulár, který i přes kompaktní rozměry nabídne úžasné pozorování.Hodnocení redakce

90 %

Parametry

Objednací číslo: BAA920SA

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 8x

Průměr objektivu (mm): 30

Průměr výstupní pupily (mm): 3,8

Předsunutí výstupní pupily (mm): 15,4

Šířka zorného pole (m/1000m): 152

Úhel zorného pole (reálný): 8.7°

Úhel zorného pole (zdánlivý): 62.6°

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 2,5

Relativní světelnost: 14,4

Index stmívání: 15,49

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Fázové vrstvy: ano

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem/argonem: ano

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Hmotnost (g): 485

Dodáván včetně: popruh, brašna, krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty