Nikon Fieldscope Prostaff 5 60 - tělo bez okuláru

kod zboží: BDA322FA
Prostaff 5 je monokulární pozorovací dalekohled vybavený kvalitním optickým sklem, který lze kombinovat hned s trojicí okulárů. Tyto poskytují přiblížení 25x, 38x nebo zoom s rozsahem 20-60x. Je vhodný na pozorování přírody a zvěře a poskytuje ostrý obraz s věrným podáním barev a velmi dobré zobrazení až do krajů zorného pole.
Zobrazit celý popis

7 890 Kč

- +

Popis produktu

Monokulární modely Fieldscope Prostaff 5 jsou určené na pozorování přírody nejen na větší vzdálenosti. Díky kvalitnímu optickému sklu a vícenásobným antireflexním vrstvám poskytují věrný a ostrý obraz a uspokojí tak potřeby lovců i ornitologů. V nabídce jsou hned čtyři varianty - s objektivem 60mm či 82mm a to v přímém nebo zalomeném provedení. Uživatelé mohou tělo dalekohledu nakombinovat s jedním z trojice okulárů a využít tak pevné (20/25x či 30/38x) nebo variabilní přiblížení se zoomovým okulárem 16-48x / 20-60x. Okuláry se snadno upevňují pomocí bajonetového mechanismu s aretací.
Vodotěsné tělo je i přes větší průměry objektivů (60 či 82mm) kompaktní a relativně lehké a dalekohled je tak vhodný i na cestování a delší toulky přírodou. Stativová patka je opatřena dvojicí otvorů se závitem 1/4" pro pevné a správně vyvážené uchycení na stativ.
Objektiv spektivu je vybaven výsuvnou sluneční clonou, jež brání nežádoucímu bočnímu světlu a zároveň poslouží jako rosnice.

Dvě varianty konstrukce:

Přímá - okulár je umístěn v rovině pozorování. Modely s přímou konstrukcí vyžadují kombinaci s dostatečně vysokým stativem, který při pozorování ve stoje lze vysunout až do výše očí pozorovatele. Výhodou je snazší a rychlejší zacílení pozorovaného objektu.

Zalomená - okulár je umístěn pod úhlem 45°. Monokulár se zalomenou konstrukcí lze pohodlně použít i na nižších stativech a umožňuje snadné pozorování bez toho aby se uživatel musel k dalekohledu sklánět.

Tři varianty okulárů:

20x/25x - okulár s pevným přiblížením pro plošné pozorování poskytující přiblížení 20x s objektivem 60mm nebo 25x s objektivem 82mm

30x/38x - okulár s pevným přiblížením pro plošné pozorování poskytující přiblížení 30x s objektivem 60mm nebo 38x s objektivem 82mm

16-48x/20-60x - zoomový okulár s velkým rozsahem přiblížení. Tento nejoblíbenější okulár poskytuje přiblížení 18-48x v kombinaci s objektivem 60mm a 20-60x s objektivem 82mm. 

Klíčové vlastnosti:

 • Lehké a kompaktní tělo vhodné pro cestování. Váha monokulárů Prostaff 5 je je o 20% nižší než u předchozích modelů Spotting Scope RA III
 • Kvalitní optické sklo ošetřené vícenásobnými antireflexními vrstvami (na všech čočkách i hranolech) poskytuje ostrý a kontrastní obraz
 • Objektivy s velkým průměrem (60mm a 82mm) s velkou světelností pro pozorování při zhoršených světelných podmínkách
 • Dalekohled je těsněn pomocí O kroužků a plněn dusíkem proti zamlžování
 • Variabilita volby okulárů podle způsobu použití. Možnost volby ze tří druhů okulárů s různým přiblížením
 • Bajonetové upevnění okulárů s aretací pro rychlou a snadnou výměnu
 • Vestavěná výsuvná clona objektivu zabraňující nežádoucímu bočnímu světlu
 • Optická skla vyrobená z ekologicky nezávadných materiálů bez příměsí olova a arzénu
 • Precizně zpracovaný ostřící šroub s dlouhým a přesným krokem
 • Pata těla dalekohledu optařena dvojicí otvorů se závitem pro pevné a správně vyvážené uchycení na stativ
 • Součástí balení je praktická přepravní brašna s popruhem přes rameno
 • Pogumované tělo s moderním designem
Naše doporučení:

Pozorovací dalekohledy Nikon Prostaff 5 patří ve střední třídě k tomu nejlepšímu, co se dá v současné době na trhu sehnat. Jsou vybaveny kvalitní optikou a poskytují kvalitní kontrastní obraz v celé šířce zorného pole. Jejich velkou předností je kompaktnost a relativně nízká váha. Dokonale se tak splňují požadavek lehkého skladného spektivu na cesty. Ostření má velmi pohodlný a přesný chod a díky tomu lze dobře a přesně zacílit. Pozorování zvěře či hnízdícího ptactva je pomocí Prostaffu velkým zážitkem. Precizně zpracovaná pata spektivu umožňuje pevné a bezpečné uchycení na stativ což je důležité pro klidné pozorování bez nežádoucího chvění. Doporučujeme zkombinovat tento spektiv s dostatečně kvalitním stativem. 
Pokud hledáte cenově dostupný pozorovací dalekohled s kvalitní optikou pak Vás Nikon Prostaff 5 určitě nezklame.  

Hodnocení redakce

90 %

Parametry

Značka: Nikon

Objednací číslo: BDA322FA

Typ: monokulární

Průměr objektivu (mm): 60

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem/argonem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Délka (mm): 290

Rozměry (mm): 115x85

Hmotnost (g): 740

Dodáván včetně: textilní brašna

Záruční doba: 10 let

související produkty

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty