PROSTAFF 7s 10x30

kod zboží: BAA843SA
PROSTAFF 7S 8x30 a 10x30 jsou dlouhodobě nejprodávanější modely pro turisticku a právem si zaslouží označení - idealní turistický dalekohled. Celá tato modelová řada (8x30, 10x30, 8x42, 10x42) nabízí vysoký optický výkon ve stylovém těle. Jejich zásadní předností je bezkonkurenční poměr cena/výkon, výtečná ergonomie a precizní dílenské zpracování.
Zobrazit celý popis

Skladem 4 kusy, již zítra u Vás.

5 590 Kč

- +

Popis produktu

Tyto dalekohledy poskytují díky kompletním vícenásobným antireflexním vrstvám na čočkách a hranolech, vrstvám pro fázovou korekci a zrcadlovým vrstvám s vysokou odrazností na střechových hranolech jasný a brilantní obraz i za nízké hladiny osvětlení. Pogumované provedení dalekohledů zaručuje zvýšenou odolnost proti nárazům a komfortní uchopení při turistice, sledování přírody nebo při návštěvě sportovních událostí.

 • Všechny čočky a hranoly jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný obraz
 • Střechové hranoly s vrstvami pro fázovou korekci zaručujícími vysoké rozlišení
 • Hranoly se zrcadlovými vrstvami s vysokou odrazností pro vyšší jas obrazu
 • Konstrukce okulárů High-eyepoint pro komfortní pozorování celého zorného pole i při použití brýlí
 • Otočné a posuvné gumové očnice opatřené záskoky pro snadné umístění oka do správné pozorovací pozice mají 4 polohy
 • Vodotěsné provedení do hloubky 1 m po dobu 10 minut; dusíková náplň proti zamlžování
 • Pogumované tělo pro vyšší odolnost proti nárazům a jisté a komfortní uchopení
 • Díky velmi nízké hmotnosti a protiskluzovému provedení pogumování lze dalekohled s jistotou používat i v jedné ruce
 • Dalekohledy jsou vhodné pro všechny formy turistiky, využitelné jsou však i pro ornitologii (10x42) či lovecké účely, kde se dají dobře využít např. při šoulačce
 • Ekologická optická skla bez příměsí olova a arzénu použitá pro všechny čočky a hranoly
 • Záruka 10 let (na výrobky z oficiální české distribuce)


Společnost Nikon představila  modelovou řadu binokulárních dalekohledů PROSTAFF 7s na veletrhu IWA 2014 v Norimberku. Od té doby se ve velmi krátké době staly tyto dalekohledy nejoblíbenějšími binokuláry ve své cenové kategorii a to zejména mezi ornitology a turisty.


Řada PROSTAFF 7s, která nabízí čtyři modely - 8x30, 10x30, 8x42 a 10x42, se jak kvalitou tak i cenou řadí mezi stávající modelové řady Sporter EX a Monarch. Dalekohledy PROSTAFF 7s nabízejí opravdu vysoký optický výkon - obraz je barevně věrný, bez patrných zkreslení a se skvělou kresbou a ostrostí i v samotných krajích zorného pole.

PROSTAFF 7s přes svojí velmi příznivou cenu nabízejí optickou kvalitu téměř se rovnající dalekohledům Monarch a mohou se tak pochlubit nevídaným poměrem cena/výkon. Všechny optické členy jsou opatřeny nejen precizními vícenásobnými antireflexními vrstvami na všech plochách, ale optické hranoly BaK4 se zrcadlovými vrstvami s vysokou odrazností jsou v této cenové relaci zcela ojediněle vybaveny i fázovými vrstvami, díky kterým tyto modely poskytují jasný a detailní obraz i ve stížených světelných podmínkách.

Při prvním kontaktu s těmito dalekohledy vás jako první překvapí pocitově velmi nízká hmotnost a povrchová úprava pogumování zamezující vyklouznutí dalekohledu a zajišťující komfortní ovládání a držení přístroje.

VYZKOUŠELI JSME PRO VÁS:
Prostaff 7s v provedení 8x30 a 10x30 doslova klame tělem. Od tohoto ,,prcka‘‘ v první chvíli mnoho neočekáváte – prostě další z řady menších dalekohledů. Vaše mínění se však změní ve chvíli, kdy tento dalekohled poprvé přiložíte k očím. Pohled přes Prostaff 7s nabídne ostrý a kontrastní obraz takřka v celém zorném poli. Tenké výsuvné očnice pohodlně zapadnou do očních důlků a bez většího hledání tak rychle a pohodlně nastavíte správnou rozteč. Zorné pole se jeví jako poměrně široké, což vynikne zejména při bezprostředním srovnání s celou řadou malých dalekohledů s nepatrně menším průměrem objektivů 25mm.  Dalekohled dokonale padne do ruky – při jeho uchopení přesně zaplní dlaně. Ostření je velmi pohodlné díky velkému ostřícímu kolečku, které je umístěné v místě mezi okuláry, kam přirozeně směřuje ukazovák ruky. Také chod ostřícího segmentu zaujme – je plynulý a dlouhý, což umožnuje velmi jemné a precizní doostření. Design dalekohledu je jednoduchý, ale přesto nápaditý, velmi příjemná do ruky je i povrchová úprava.  Dalekohled je dodáván s široký popruhem, který neřeže do krku. Praktická je rovněž spojitá kryta okulárů s možností připevnění na popruh a tím se není potřeba obávat, že jí ztratíte.


Sluší se zmínit i zápory, nedostatky a méně povedené detaily, Vězte však, že na modelech Prostaff 7s jich mnoho nenaleznete. Z mého pohledu bych mezi drobné nedostatky zařadil krytky objektivů. Bohužel nejsou doplněny tzv gumičkami na přichycení k tělu dalekohledu jako tomu je u dražších modelů Monarch. Na jednoduchých krytkách je pouze zářez pro přichycení krytek k popruhu, ale toto řešení není příliš praktické a dochází k jejich ztrátám. Poněkud nešikovně je řešená také brašna. Ta nemá svůj samostatný popruh a tak k její nošení musíte využít buď popruh od dalekohledu nebo poutko na opasek. Není problém nosit dalekohled s brašnou na popruhu dalekohledu ovšem pouze do chvíle než dalekohled z brašny vyndáte a zůstane Vám samostatná brašna bez popruhu. Zachycení brašny na opasek je schůdné u modelů 8x30 a 10x30, ale u větších parametrů 8x42 a 10x42 již je nepohodlné pro větší váhu dalekohledu.


Celkové hodnocení je však více než kladné. Tento nenápadný malý dalekohled jsem opakovaně testoval jak na dlouhých túrách na horách, při dovolené u moře i při četných vycházkách v přírodě při pozorování zvěře.  Lze konstatovat, že jde o velmi povedený dalekohled z dílny Nikonu. Poměr kvalita/cena je zde bez přehánění skvělý. Za přijatelnou cenu získáte kvalitní binokulár, který i přes kompaktní rozměry nabídne úžasné pozorování.TIP: Nové dalekohledy PROSTAFF 7s si můžete vyzkoušet v našich výstavních expozicích na několika odborných veletrzích, kterých se každoročně zúčastňujeme a samozřejmě také na naší prodejně v Českých Budějovicích.

Hodnocení redakce

90 %

Parametry

Objednací číslo: BAA843SA

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 10x

Průměr objektivu (mm): 30

Průměr výstupní pupily (mm): 3

Předsunutí výstupní pupily (mm): 15.4

Šířka zorného pole (m/1000m): 105

Úhel zorného pole (reálný):

Úhel zorného pole (zdánlivý): 55.3°

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 2,5

Relativní světelnost: 9

Index stmívání: 17.3

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Fázové vrstvy: ne

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Rozměry (mm): 119x123

Hmotnost (g): 420

Dodáván včetně: brašna, popruh, krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty