novinka

Opticron Oregon Observation 20x80

kod zboží: 30151
Dalekohledy Oregon Observation nabízejí velké přiblížení, dobrou světelnost a kvalitní optiku díky čemuž se hodí například na pozorování noční oblohy, přírody a zvěře na větší vzdálenosti nebo na sledování dopravních letadel.
Zobrazit celý popis

Skladem poslední kus, již od 24.6 u Vás.

5 890 Kč

- +

Popis produktu

Oregon Observation je modelová řada dalekohledů z dílny anglického výrobce optiky Opticron, která vyniká velkým zvětšením v kombinaci s velkým průměrem objektivů. Tyto "velké" binokuláry jsou díky svým parametrům často požívány na pozorování přírody, ale rovněž na sledování noční oblohy nebo dopravních letadel ve vyšších letových hladinách. Objektivy s průměrem 70mm a 80mm (u modelu 20x80) poskytují velkou světelnost i při větším přiblížení, což ocení zejména lovci využívající dalekohledy v šeru a za horších světelných podmínek.

Klíčové vlastnosti:

  • Kvalitní optické sklo BaK4 a vícenásobné FMC antireflexní vrstvy zaručují ostrý a kontrastní obraz
  • Velký průměr objektivů poskytuje u těchto dalekohledů vysokou světelnost a tím i možnost pozorování za špatných světelných podmínek
  • Dalekohledy řady Observation poskytují velké přiblížení 11x, 15x a 20x a jsou vhodné na pozorování vzdálených objektů
  • Tyto binokuláry jsou často využívány na pozorování noční oblohy nebo dopravních letadel
  • Díky vysoké světelnosti a většímu přiblížení lze používat Oregony i při lovu na obeznání vysoké zvěře
  • Robustní celopogumované tělo pro bezpečný a pevný úchop
  • Možnost uchycení na stativ
  • Pohodlné gumové očnice, které netlačí a příjemně dosednou na očních jamek 
  • Dalekohled je dodáván s praktickou textilní brašnou a širokým popruhem
Tři různé varianty nabízí modelová řada Oregon Observation, což umožňuje zvolit ideální dalekohled podle způsobu využití. Dva modely s průměrem objektivů 70mm nabízejí přiblížení 11x nebo 15x. Největší z Oregonů disponuje objektivy s průměrem 80mm v kombinaci s přiblížením 20x.  
 
 
Oregon Observation 11x70 poskytuje širší zorné pole (81/1000m) a vysokou světelnost (40,5). Díky těmto parametrům se hodí tento dalekohled pro lovecké účely například na obeznání vysoké zvěře při zhoršených světelných podmínkách. Vhodný je rovněž na pozorování krajiny nebo na sledování dopravních letadel. 
 
 
Oregon Observation 15x70 je díky patnáctinásobnému přiblížení vyhledáván například ornitology, lovci a uživateli pozorujícími dopravní letadla v letových hladinách. Větší objektivy (70mm) zaručují i při vetším přiblížení (15x) stále poměrně dobrou světelnost (21,7) i zajímavou šířku zorného pole (78/1000).
 
 
Oregon Observation 20x80 je binokulár s velkým přiblížením a velkým průměrem objektivů, který je určen na pozemní sledování  vzdálených cílů a rovněž na pozorování noční oblohy. Jde o poměrně velký a těžší dalekohled, který se doporučuje používat převážně v kombinaci se stativem. Mezi objektivy dalekohledu je pevná kovová výztuha s integrovanou patkou pro uchycení na stativ.
 
Naše doporučení:

Dalekohledy s velkým přiblížením a větším průměrem objektivů najdou uplatnění hned při několika různých pozorováních. Často bývají používány například na pozorování dopravních letadel ve vysokých letových hladinách. Zejména u modelů s přiblížením 15x a 20x je dobrá kombinace s kvalitním stativem. Větší přiblížení a poměrně vysoká hmotnost dalekohledu může způsobovat chvění obrazu vlivem třasu rukou.
Praktické využití těchto robustnějších dalekohledů najdou rovněž lovci či pozorovatelé zvířat. Díky průměru objektivů 70 či 80mm je i při větším přiblížení zachována rozumná světelnost a tak lze binokulár dobře použít i za zhoršených světelných podmínek či za šera. 
Další rozsáhlou skupinou uživatelů jsou pozorovatelé noční oblohy. Například pozorování měsíce či plošnějších objektů na obloze je v tomto případě velkým zážitkem.
Po našem testování lze konstatovat, že Oregon Observation nabízí skvělý poměr kvalita/cena. Podobných dalekohledů je na trhu větší množství, ale jen v málo případech poskytují v cenové hladině okolo 4-5 tisíc korun tak kvalitní obraz. Závěrem můžeme dodat, že "Opticron v tomto případě nabízí hodně muziky za málo peněz". Hodnocení redakce

80 %

Parametry

Značka: Opticron

Objednací číslo: 30151

Konstrukce: porro

Zvětšení: 20x

Průměr objektivu (mm): 80

Průměr výstupní pupily (mm): 4

Předsunutí výstupní pupily (mm): 17

Šířka zorného pole (m/1000m): 57

Úhel zorného pole (reálný): 3.3°

Úhel zorného pole (zdánlivý): 66°

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 20

Relativní světelnost: 16

Index stmívání: 40

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Fázové vrstvy: ne

Vodotěsný: ne

Plnění dusíkem/argonem: ne

Typ ostření: centrální (CF)

Očnice: gumové - ohrnovací

Barva: černá

Rozměry (mm): 325x235

Hmotnost (g): 1304

Dodáván včetně: popruh, brašna, krytky

Záruční doba: 5 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty