Monarch 7 8x30 ED

kod zboží: BAA787SA
Dalekohledy Monarch 7 ED jsou vybaveny velmi kvalitní optikou a poskytují brilantní obraz a široké zorné pole. Tyto kompaktní a přesto výkonné binokuláry nacházejí využití při lovu, ornitologii a turistice.
Zobrazit celý popis

9 490 Kč

- +

Popis produktu

Monarch 7 ED je modelová řada z dílny japonského výrobce Nikon, která nabízí kompaktní binokulární dalekohledy pro velmi všestranné využití. Jejich největší předností je špičková optika poskytující velmi jasný a kontrastní obraz v celé šířce zorného pole. Všechny modely Monarch 7 jsou vybaveny optickým sklem ED poskytujícím extrémně nízký rozptyl světla a hranoly s vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností. Tato kombinace zaručuje výjimečný zážitek při pozorování, což oceňují ornitologové, lovci i turisté při četných výpravách do přírody. 

Klíčové vlastnosti:
  • Špičkové optické ED sklo zaručující korekci barevné vady a tím i jasnější a kontrastnější obraz
  • Vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností zvyšující reálnou světelnost
  • Všechny čočky a hranoly opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami
  • Extrémně široké zorné pole umocňuje zážitek z pozorování
  • Možnost použití v extrémních podmínkách díky vodotěsnému tělu a plnění dusíkem proti nežádoucímu zamlžování
  • Kompaktní provedení a nízká hmotnost
  • Elegantní design těla s pogumováním pro jistý a bezpečný úchop
  • Otočné a výsuvné očnice s několika záskoky pro snadné očí od okulárů jsou rovněž praktické pro uživatelé s brýlemi
  • Praktické řešení krytek objektivů. Gumové výklopné krytky jsou uchyceny přímo na těle dalekohledu a nehrozí tak jejich ztráta
  • Součástí je kvalitní široký popruh s výplní pro pohodlné nošení a praktická textilní brašna

Čtyři různé varianty s označením Monarch 7 ED umožní vybrat si ten správný dalekohled podle způsobu využití. Pro lovecké účely a ornitologii jsou určené modely s parametry 8x42 a 10x42. Pokud hledáte kompaktní dalekohled s kvalitní optikou vhodný pro náročné formy turistiky (např. výpravy do hor) pak se zaměřte na jeden z parametrů 8x30 či 10x30.

Monarch 7 8x42 ED je určen zejména na pro lovecké účely a ornitologii, ale své uplatnění najde i při turistice. Díky kvalitní optice ED s nízkým rozptylem světla tento dalekohled i přes kompaktní rozměr (průměr objektivu 42mm) poskytuje dobrý průchod světla a dalekohled lze použít i při horších světelných podmínkách. Unikátní je extrémně široké zorné pole 140/1000m, což je v porovnání s mnohými konkurenčními modely  o 20 až 30 metrů více. 

Monarch 7 10x42 ED ocení zejména ornitologové a také myslivci při takzvaném šoulání. Špičkové ED optické sklo v kombinaci s vícenásobnými antireflexními na všech čočkách i hranolech zaručuje dokonale ostrý a kontrastní obraz. Desetinásobné přiblížení umožňuje pozorování detailů i u vzdálenějších pozorovaných cílů. Také u tohoto modelu je šířka zorného pole 117/1000 o cca 15 až 20% větší než u srovnatelných dalekohledů.

Monarch 7 8x30 ED je dokonalý turistický dalekohled. Špičková ED optika s kvalitními antireflexními vrstvami poskytují brilantně ostrý obraz. Tento nenápadný elegantní dalekohled se pyšní naprosto bezkonkurenční šířkou zorného pole 145/1000m. Na trhu patrně nenaleznete žádný jiný kapesní dalekohled s takto unikátně širokým zorným polem. Pozorování s tímto binokulárem je tak velkým zážitkem.

Monarch 7 10x30 ED je ideální kapesní dalekohled pro turistiku a ornitologii. Tento na první pohled nenápadný malý binokulár doslova nadchne již při prvním pozorování. Špičkové ED sklo ošetřené kvalitním antireflexem na všech optických plochách zaručuje dokonale ostrý obraz v celé šířce zorného pole. Desetinásobné přiblížení umožní pozorování detailů i u vzdálenějších cílů.

Naše doporučení: 
Dokonale ostrý obraz, široké zorné pole a kompaktní rozměry to je nejvýstižnější hodnocení dalekohledů s označením Monarch 7 z dílny japonského Nikonu. Nejen na základě našich testování v reálných podmínkách, ale rovněž ze zpětné vazby od uživatelů lze konstatovat, že tyto úžasné dalekohledy poskytnou více, než si dovedete v této cenové kategorii přestavit. Modely 8x42 a 10x42 jsou často využívány pro ornitologii a lovecké účely. Kompaktnější modely 8x30 a 10x30 poslouží jako dokonalé turistické dalekohledy, které nezaberou mnoho místa, a přesto nabídnou brilantně ostrý obraz i v nepříznivých klimatických podmínkách.
Při našem testování jsme se neobávali porovnávat Monarchy ani se špičkovými dalekohledy Companion Swarovski optik za trojnásobnou cenu a můžeme konstatovat, že dle našeho názoru nebyl rozdíl ve výkonu nikterak propastný. Naopak bylo pro nás příjemným překvapením, že v mnoha ohledech se kvalitě přibližovali. Pokud tedy uvažujete o nákupu kvalitního kompaktního dalekohledu za dosažitelné peníze, pak můžeme Nikon Monarch 7 vřele doporučit. 
    

Hodnocení redakce

90 %

Parametry

Objednací číslo: BAA787SA

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 8x

Průměr objektivu (mm): 30

Průměr výstupní pupily (mm): 3.75

Předsunutí výstupní pupily (mm): 15.1

Šířka zorného pole (m/1000m): 145

Úhel zorného pole (reálný): 8.3°

Úhel zorného pole (zdánlivý): 60.3°

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 2

Relativní světelnost: 14.4

Index stmívání: 15.49

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Fázové vrstvy: ano

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem: ano

Typ ostření: centrální vnitřní

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Hmotnost (g): 435

Dodáván včetně: brašna, řemen, krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty