Monarch 5 8x42 ED

kod zboží: BAA830SA
Modelová řada Monarch 5 ED představuje dalekohledy se špičkovou optikou využitelné pro turistiku, ornitologii a lovecké účely. Skvělý poměr kvalita/cena.
Zobrazit celý popis

9 190 Kč

- +

Popis produktu


MONARCH 5 ED
je kvalitní široká modelová řada z dílny Nikon Sport Optics, která nahrazuje velmi dobře známé a léty prověřené dalekohledy Nikon Monarch. Tyto jsou již pojmem na poli sportovní optiky a to zejména mezi lovci, kde si našli tisíce příznivců a spokojených uživatelů.

Řada MONARCH 5 ED zahrnuje mnoho různých parametrů využitelných pro pro různé způsoby využití. Mezi lovci je jedmoznačně nejoblíbenější paremetr 8x56 díky své vysoké světelnosti a využitelnosti za stížených světelných podmínek. Další dva parametry 16x56 a 20x56 využijí nejen lovci (například na obeznámení zvěře na větší vzdálenosti), ale také ornitologové.

Výrazně kompaktnější a lehčí jsou modely MONARCH 5 ED s průměrem objektivů 42mm. V nabídce jsou hned tři různá přiblížení a to
8x, 10x a 12x. Tyto kompaktní dalekohledy s kvalitní optikou jsou ideální zejména pro turistické účely a pyšní se nebývalým poměrem ceny a výkonu.

Dalekohledy MONARCH 5 jsou konstruovány pro náročné podmínky. Jsou zcela vodotěsné, odolné proti zamlžování a pogumované pro bezpečné a komfortní držení. Modely MONARCH 5 se dodávají rovněž včetně
praktických sklopných krytek objektivů, které zaručují, že při použití dalekohledu v terénu nikdy nepřijdete o ochranu objektivů.


MONARCH 5 ED 8x42 je využitelný na turistiku, ornitologii, ale také pro lovecké účely. Myslivci ocení stále ještě poměrně slušnou světelnost ukrytou v kompaktním binokuláru díky špičkovému ED sklu s velkou propustností světla. Tento parametr je oblíben i u většiny turistů, protože poskytuje širší zorné pole než modely s větším přiblížením (10x a 12x). Další výhosdou dalekohledu s přiblížením 8x  je klidnější držení bez projevů třesu rukou, proto je doporučován i starším uživatelům.

 Monarch 5 10x42 je univerzální dalekohled zejména pro turistiku a ornitologii. Kompaktní triedr s rozumným poměrem zvětšení/průměr objektivů, je šikovným průvodcem na toulkách přírodou. Obraz ostrý až do krajů zorného pole a věrné barevné podání nadchne při pozorování krajiny a zvěře.

Monarch 5 12x42 je kompaktní dalekohled s velkým přiblížením. Poskytne sice meší zorné pole než stejné modely s menším přiblížením (8x a 10x), ale nabídne více detailů při pozorování vzdálenějších cílů. Dvanáctinásobné zvětšení ocení nejen turisté při sledování otevřené krajiny, ale rovněž ornitologové při určování ptactva. Myslivci využíjí tento kompaktní dalekohled při takzvané šoulačce a na obeznámení vysoké zvěře.

Klíčové vlastnosti:

  • Skvělý poměr kvalita/cena - špičkový model pro turistiku, ornitologii i lov
  • ED skla (skla s extrémně nízkým rozptylem světla) pro korekci chromatické aberace
  • Optická skla s vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný obraz
  • Dielektrické pokovení hranolů s vrstvami pro fázovou korekci
  • Pogumované pro komfortní uchopení, vodotěsné a odolné proti zamlžování - plněné dusíkem
  • Otočné a výsuvné gumové očnice a velkorysé předsunutí výstupní pupily zaručují rychlé umístění očí do správné pozice (i pro uživatele s brýlemi) a rychlé vyhledání cíle
  • Součástí je velmi kvalitní široký popruh s výplní pro pohodlné nošení, textilní brašna a krytky okulárů a objektivů
  • Praktické řešení krytek objektivů. Gumové výklopné krytky jsou uchyceny přímo na těle dalekohledu a nehrozí tak jejich ztráta
  • Ve srovnání se starším modelem poskytuje detailnější obraz s menší mírou barevného zkreslení, lepší zobrazení v krajích zorného pole a vyšší reálnou světelnost díky větší výstupní pupile, ED optice a dielektrickým zrcadlovým plochám optických hranolů

 Společnost Nikon vylepšuje svou špičkovou řadu dalekohledů MONARCH 5 ED a nabízí extrémně vysoké zvětšení. Dalekohledy MONARCH 5 ED s objektivy o průměru 56 mm jsou nejnovějším příspěvkem řady Nikon MONARCH 5 a jsou dostupné se zvětšením , 16× a 20×. Dalekohledy jsou konstruovány pro intenzivní používání i za nejnáročnějších světelných podmínek. Vášniví lovci ocení jejich ostrý a jasný obraz, odolnou konstrukci a vysoce komfortní držení. Tyto dalekohledy jsou ideální pro určování věku, pohlaví a celkového fyziologického stavu zvěře.

Optická skla Nikon ED (skla s extrémně nízkým rozptylem světla), dielektrické zrcadlové vrstvyvysokou odrazností a vrstvy pro fázovou korekci zaručují věrné zobrazení skutečnosti. Otočné a posuvné gumové očnice a velké předsunutí výstupní pupily zaručují snadné umístění očí do optimální pozorovací pozice a umožňují rychle vyhledat požadovaný objekt.


Test: Tým firmy Svět dalekohledů, provedl důkladný srovnávací test dalekohledů několika výrobců za stížených světelných podmínek. Do toho testu byly zařazeny rovněž dalekohledy z modelové řady Monarch 5 ED. Výsledky testu neleznete v produktovém listu modelu Monarch 5 ED 8x56.

Hodnocení redakce

80 %

Parametry

Objednací číslo: BAA830SA

Konstrukce: lineární se střechovým hranolem

Zvětšení: 8x

Průměr objektivu (mm): 42

Průměr výstupní pupily (mm): 5.3

Předsunutí výstupní pupily (mm): 19.5

Šířka zorného pole (m/1000m): 110

Úhel zorného pole (reálný): 6.3°

Úhel zorného pole (zdánlivý): 47.5°

Nejkratší ostřící vzdálenost (m): 2.5

Relativní světelnost: 28.1

Index stmívání: 18.33

Optický hranol: BaK4

Typ antireflexních vrstev: FMC

Fázové vrstvy: ano

Vodotěsný: ano

Plnění dusíkem: ano

Očnice: otočné - polohovací

Barva: černá

Rozměry (mm): 145x129

Hmotnost (g): 590

Dodáván včetně: popruh, brašna,krytky

Záruční doba: 10 let

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty