Duolux 20x-1280x

kod zboží: 50-12000
Praktický monokulární mikroskop, který umožňuje kromě běžného pozorování v procházejícím světle také pozorování větších objektů ve světle odraženém (např. minerály).
Zobrazit celý popis

Termín dodání na dotaz

3 990 Kč

- +

Popis produktu

 • Duolux je kvalitní školní mikroskop s celokovovým tělem a robustní konstrukcí
 • Mikroskop je určen převážně pro žáky a studenty základních škol, pro občasné uživatele a začátečníky v oboru pozorování mikrosvěta
 • Kombinací dvou širokoúhlých okulárů (5x, 16x) a tří objektivů (4x, 10x, 40x) lze dosáhnout zvětšení v rozsahu 20x - 640x
 • Součástí je také Barlow čočka, kterou lze výsledně zvětšení postupně znásobit až 2x, výsledné maximální zvětšení je tedy 1280x
 • Okulárová hlavice je otočná v celém rozsahu (o 360°), pozorování je tudíž možné z libovolné strany mikroskopu
 • Ostření je díky citlivému segmentu s jemným ozubením dostatečně přesné (vzhledem k cenové relaci)
 • Osvětlení je řešeno pomocí 2 LED diod (podobně jako u modelu BioDiscover) a lze použít buď  horní osvit pro pozorování v odraženém světle nebo spodní pro prosvětlení průhledných preparátů (spodní je netypicky integrováno do stolku, čímž se zvětšuje rozsah zaostření až na 38mm)
 • Při použití horního osvětlení lze při menším zvětšení pozorovat např. minerály, mince a jiné trojrozměrné objekty (osvětlení je vsazeno do kulového kloubu, lze tak snadno volit úhel dopadu světla na objekt pozorování)
 • U obou druhů osvitu lze plynule měnit intenzitu světla samostatným stmívačem
 • Na upevnění podložních sklíček slouží přítlačné pružiny, které fixují preparát na požadovém místě
 • Mikroskop je možné vybavit křížovým stolkem (volitelné příslušenství, součástí např. modelu Erudit MO), kterým lze preparáty s vyšší přesností posunovat ve dvou osách
 • Stolek mikroskopu je vybaven otočným diskem s clonovými otvory a pěti barevnými filtry, pomocí kterých zvýšíte kontrast určitých preparátů
 • Pro použití osvětlení není nutné připojit síťový adaptér (součástí balení), osvětlení lze napájet pomocí 2ks baterií "AA"
 • Mikroskop má ve spodní části praktický šuplík, do kterého je umístěno veškeré příslušenství (viz. snímek)
 • Nadstandardní výbavou je elektronický PC-okulár s USB rozhraním o rozlišení VGA 640x480pix, kterým můžete pořizovat mimo snímků také videosekvence. Na přiloženém CD naleznete ovladače a software Ulead PhotoExplorer, jehož pomocí můžete nastavit mnohé korekce obrazu při on-line pozorování nebo zachycování snímků.
 • Součástí dodávky je praktická brašna na mikroskop a kompletní příslušenství, které čítá nástroje na přípravu preparátů (nůžky, pinzetu, pipetu a mikrotom), pomůcky na pěstování preparátů (vajíčka garnátů, pryskyřici, mořskou sůl, kvasnice), připravené preparáty (5ks) a sadu krycích a podložních sklíček


Model Duolux je konstrukčně kvalitně zpracovaný mikroskop rozšiřující stávající nabídku amatérských školních mikroskopů výrobce Bresser Optik. Je vyroben z kovových slitin, tělo je tak pevné a stabilní, což je základním požadavkem každého pozorovatele. Kombinace dvou okulárů a tří objektivů poskytuje rozsah zvětšení 20x - 640x, které lze dále rozšířit použitím Barlow-zoom nástavce, který výsledné zvětšení "znásobí" 2x. Dosáhnete tak zvětšení až 1280x! 
Aby bylo zajištěno dostatečné osvětlení preparátu i při takto vysokých zvětšeních, je mikroskop vybaven osvětlením pomocí 2 výkonných LED diod s bílým světlem, které jsou napájeny přiloženým síťovým adaptérem na 230V nebo pomocí dvou tužkových baterií "AA". Přepínačem můžete zvolit buď  průsvitové osvětlení (vhodné na průhledné preparáty), boční (použitelné pro neprůhledné preparáty - pozorování v odraženém světle) či kombinaci obou osvětlení (má význam pouze u polo-průhledných preparátů). Přestože tento model nedisponuje dvoustupňovým mechanismem zaostřování, je ostření díky velkému kolečku pohodlné a přesné.
Mikroskop je taktéž možné "vylepšit" dokoupením křížového stolku, který výrazně usnadní fixaci a posuv preparátu s jemnými posuvy.
Duolux je zajímavý také díky širokému příslušenství, které v této cenové relaci není zcela obvyklé a v neposlední řadě z důvodu skvělého poměru kvalita/cena. Velmi praktická je pevná brašna s popruhem přes rameno, do které lze přehledně vložit veškeré příslušenství a mikroskop tak vozit s sebou. Díky kovové konstrukci a celoskleněné optice umožňuje dosáhnout kvalitního obrazu i při velkém zvětšení a nahlédnout tak do tajů mikrosvěta i laikům v domácích podmínkách či ve škole.

Hodnocení redakce

Zboží nebylo zatím hodnoceno.

Parametry

Křížový stolek: nemá (volitelné příslušenství)

Objednací číslo: 50-12000

Typ: prosvětlovací

Rozsah zvětšení: 20x - 1280x

Zvětšení objektivů: 4x / 10x / 40x

Zvětšení okulárů: WF 5x, 16x

Průměr okulárů (mm): 20mm

Osvětlení: 2x LED

Napájení osvitu: AC 230V / 2x "AA"

Hmotnost (g): 2kg

Dodáván včetně: VGA okulár 640x480pix

otevírací doba prodejny: Pracovní dny: 8:00 - 12:00 / 13:30 - 17:00
sobota, neděle, státní svátky: Zavřeno
email: info@svetdalekohledu.cz
telefon: +420 383 839 955
zobrazit kontakty